Jak działa koncentrator tlenu?
Wypożyczalnia koncentratorów tlenu w Warszawie wynajmuje urządzenia, które znakomicie sprawdzają się w prowadzeniu terapii tlenowej. Przenośne koncentratory, które są dostępne w wypożyczalni, można wynająć bez oczekiwania w kolejce. Urządzenia stosuje się w warunkach domowych do tlenoterapii. Przy niektórych chorobach płuc tlen podaje się przez 12 godzin na dobę, a więc aparat staje się niezbędny na co dzień. Jeśli pacjent zmaga się z poważniejszymi schorzeniami, niekiedy konieczne jest stosowanie pompy tlenowej nawet przez 24 godziny.
Na co pomaga koncentrator tlenu?
Koncentrator tlenu na wynajem z warszawskiej wypożyczalni służy przede wszystkim do tlenoterapii dla osób cierpiących na ciężką niewydolność oddechową. Najczęściej wskazaniami do korzystania z koncentratora tlenu są następujące schorzenia:
- przewlekła obturacyjna choroba płuc POCHP,
- astma oskrzelowa,
- mukowiscydoza,
- nowotwór płuc,
- zwłóknienie płuc,
- inne choroby układu krążenia i oddechowego.
Koncentrator tlenu jest wsparciem dla pacjentów, którzy wymagają zaawansowanej tlenoterapii. Urządzenia są skierowane w szczególności do chorych z zaawansowanym stadium POCHP oraz przy chorobach nowotworowych płuc. Do wypożyczalni zgłaszają się również pacjenci (opiekunowie) w stanie ciężkiej astmy oraz niewydolności krążeniowej, a także z innymi wskazaniami do zastosowania tlenoterapii.
Jak używać pompy tlenowej w domu?
Zalecenia do prowadzenia terapii tlenowej wydaje lekarz. Koncentrator tlenu z warszawskiej wypożyczalni znakomicie nadaje się do terapii tlenowej, gdy chory przebywa w domu. Koncentrator tlenu INVACARE PERFECTO 2 cechuje bardzo niska waga oraz małe gabaryty. Lekki aparat tlenowy jest wyposażony w poręczny uchwyt ułatwiający przenoszenie z jednego pomieszczenia do drugiego. Obsługa urządzenia jest niezwykle uproszczona i nie wymaga skomplikowanej procedury. Koncentrator uruchamia się za pomocą jednego przycisku: włącz/wyłącz, a ilość przepływającego tlenu można regulować pokrętłem. Koncentrator tlenu jest przystosowany do pracy ciągłej nawet przez 24 godziny na dobę. Urządzenia podłączone do prądu 230 V wytwarzają skoncentrowany tlen pobierany z otoczenia.
Paszport medyczny dla każdego koncentratora tlenu
Wypożyczalnia koncentratorów tlenu w Warszawie każdemu urządzeniu nadaje indywidualny paszport medyczny. To niezwykle pomocna procedura przy tego rodzaju sprzęcie rehabilitacyjnym, który nie może zawodzić pacjentów w stanie niedotlenienia. Prawidłowa saturacja to 97–98 proc., a tzw. ciśnienie parcjalne tlenu we krwi (pa 02) wynosi od 80 do 100 mm Hg. Jeśli ciśnienie zaczyna spadać poniżej 60 mm Hg, gwałtownie obniża się ilość hemoglobiny. W tym stanie określa się, że pacjent jest niedotleniony i wymaga tlenoterapii.
Do sporadycznego użytku np. podczas ataku duszności pacjenci posiłkują się tlenem medycznym (sprężony gaz) o zawartości tlenu nie mniejszej niż ok. 99 proc. W aptekach i sklepach medycznych można kupić tlen w sprayu lub butlę tlenową, które mogą okazać się niezbędne podczas niedotlenienia. Pacjenci wymagający długotrwałej tlenoterapii w warunkach domowych korzystają z wydajnych koncentratorów tlenu, które wspierają płuca, układ oddechowy oraz układ krążenia.
Tlen dla sportowców
Zastosowanie koncentratora tlenu jest znacznie szersze, a urządzenia do generowania tlenu mogą być wykorzystywane np. przez sportowców, a także w kosmetyce. Oferowane przez wypożyczalnię koncentratory tlenu, które pobierają go z otoczenia, mają szerokie zastosowanie i są używane przez chore oraz całkowicie zdrowe osoby:
- chorzy, którzy mają trudności z oddychaniem,
- osoby z niewydolnością krążenia,
- osoby borykające się z bezdechem sennym,
- klienci gabinetów kosmetycznych dla poprawy stanu skóry,
- sportowcy do zwiększenia wydolności organizmu.
Przeciwwskazania do używania tlenu medycznego
Zawsze podczas używania tlenu z butli należy zachować ostrożność, ponieważ nieodpowiednio stosowane urządzenie może przynosić więcej szkody niż pożytku. Przedawkowanie tlenu medycznego prowadzi do wystąpienia działań toksycznych, objawiających się, np. bólem oddechowym, pogorszeniem lub utratą wzroku, zmianami w obrazie biochemicznym krwi. Przeciwwskazaniem do stosowania tlenoterapii jest przewlekła gorączka, przebyty w krótkim okresie zabieg chirurgiczny w obrębie ucha środkowego oraz niedawna operacja klatki piersiowej. Zalecenia do stosowania koncentratora tlenu zawsze przepisuje lekarz prowadzący.
Nawilżenie powietrza – ważny element tlenoterapii
Przy długotrwałym leczeniu niezbędne jest odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa chory. Trzeba wziąć pod uwagę, że tlen wysusza błony śluzowe, co w przypadku chorób, przy których pojawia się dużo wydzieliny, może być naprawdę niekorzystnym zjawiskiem. Po podłączeniu stacjonarnego lub przenośnego koncentratora tlenu do źródła zasilania należy zadbać o poziom wody w zbiorniku nawilżacza. Podczas długotrwałego leczenia jest on niezbędny w zapobieganiu wysychania śluzówki. Warto więc zadbać o odpowiedni stopień nawilżenia, który panuje w pomieszczeniu, dla dobra ogólnego stanu zdrowia i komfortu chorego.
Sprawdzona wypożyczalnia koncentratorów tlenu Warszawa
Problemy z oddychaniem towarzyszą wielu chorobom układu krążenia, a niewydolność układu oddechowego niekorzystanie wpływa na kondycję całego organizmu. Osoby, które potrzebują koncentratora tlenu na dłuższy czas, mogą również odczuwać dyskomfort podczas chodzenia, szczególnie na dłuższy dystans. Wypożyczalnia oferuje pacjentom sprzęt rehabilitacyjny, taki jak chodziki ortopedyczne, balkoniki i ambonki. Istnieje również możliwość wynajęcia wózka inwalidzkiego oraz schodołazów. Firma specjalizuje się w wynajmie łóżek rehabilitacyjnych, które zapobiegają powstawaniu martwicy tkanek spowodowanej długotrwałym leżeniem. Wypożyczalnia działa od wielu lat i stosuje przyjazne procedury najmu sprzętu do rehabilitacji chorych.