Zadzwoń i zamów: + 48 533 819 189
Jak działa łóżko rehabilitacyjne do opieki nad chorym w domu?
Jak działa łóżko rehabilitacyjne do opieki nad chorym w domu?

Jak działa łóżko rehabilitacyjne do opieki nad chorym w domu?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego (Warszawa) przychodzi z pomocą chorym długotrwale unieruchomionym w domu oraz ich opiekunom w kwestii wynajęcia łóżka ortopedycznego. Regulowana w szerokim zakresie podpora pod plecy i nogi umożliwia zmianę pozycji ciała. Dodatkowe wyposażenie w materac przeciwodleżynowy zmniejsza ryzyko wystąpienia martwicy tkanek. Łóżka rehabilitacyjne z warszawskiej wypożyczalni cechuje wysoka jakość i zaawansowana technologia, którą łatwo sterować elektronicznie za pomocą pilota. Na jakie udogodnienia zwrócić uwagę? Które łóżko wybrać? Czy istnieją modele dopasowane do niestandardowych wymiarów ciała?

 

Rodzaje łóżek ortopedycznych do pielęgnacji chorego w domu

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Warszawa postawiła na ceniony i sprawdzony w branży sprzęt znanej niemieckiej marki BURMEIER. Najbardziej zaawansowane łóżko to 4-funkcyjny model, który pozwala na wielostopniową regulację wysokości w czterech punktach:

 • położenia pleców,

 • regulacja wysokości leżyska,

 • łamania w punkcie, w którym znajdują się kolana,

 • pionizacji całego łóżka – pozycja Trendelenburga.

Rozmiar poszczególnych modeli jest dopasowany do standardowej sylwetki. Przy zwiększonej masie ciała lub dla osób o ponadnormatywnym wzroście istnieje możliwość zaopatrzenia się w niestandardowe łóżko ortopedyczne. By zaspokoić szczególne potrzeby pacjentów, wypożyczalnia w Warszawie przygotowała dłuższe łóżka rehabilitacyjne dla osób wysokich oraz poszerzone modele ze wzmocnionym leżeniem dla pacjentów otyłych o dużej masie ciała.

Elektryczne standardowe łóżko rehabilitacyjne – Warszawa

Jeżeli pacjent mieści się w standardowej tabeli wymiarów, poleca się zastosowanie podstawowego modelu łóżka rehabilitacyjnego przeznaczonego dla osób o normatywnych wymaganiach. W tym przypadku obciążenie wynosi do 180 kg, natomiast wymiary powierzchni do leżenia to 90 x 200 cm. Podstawowe łóżko ortopedyczne do domu ma regulację wysokości w zakresie od 40 do 80 cm.

Parametry standardowego 4-funkcyjnego modelu łóżka rehabilitacyjnego:

 • maksymalne obciążenie do 180 kg,

 • rozmiar powierzchni do leżenia: szerokość 90 cm, długość 200 cm,

 • wymiary całkowite konstrukcji łóżka: szerokość 105 cm, długość 215 cm,

 • regulacja wysokości leżyska od 40 do 80 cm.

 

Łóżka rehabilitacyjne przeznaczone na wynajem nie są wyposażone w materace. Sklep, który funkcjonuje przy wypożyczalni, oferuje modele standardowe piankowe oraz specjalne materace przeciwodleżynowe, które stanowią doskonałą profilaktykę przed występowaniem martwicy tkanek.

Szerokie łóżko rehabilitacyjne

Dla pacjentów, którzy potrzebują łóżka niskiego, przedłużanego lub szerokiego, wypożyczalnia rehabilitacyjna w Warszawie poleca modele o niestandardowych wymiarach i dostosowane do potrzeb. Bardzo szeroka powierzchnia do spania 100–120 x 200 cm przy wymiarach całkowitych 135 x 215 cm i obciążeniu do 180 kg cechuje model zalecany dla pacjentów, którzy potrzebują więcej miejsca do leżenia. Oprócz tego szerokie łóżko jest wyposażone w wysięgnik z trójkątem do podciągania się, który ułatwia zmianę pozycji. Takie dodatkowe udogodnienie klienci znajdą w każdym modelu łóżka rehabilitacyjnego z warszawskiej wypożyczalni, nie tylko w wariantach z poszerzonym leżeniem.

Przedłużane łóżko ortopedyczne

Przedłużane łóżko rehabilitacyjne z wypożyczalni w Warszawie zostało zaprojektowane dla pacjentów wysokich do rehabilitacji w warunkach domowych. Estetyczne drewniane fronty i barierki w kolorze jasnego drewna doskonale komponują się z wnętrzem mieszkalnym. Przede wszystkim jednak są to bardzo funkcjonalne meble spełniające wszystkie normy i przeznaczone dla chorych unieruchomionych na dłuższy czas w łóżku. Model przedłużany został wyposażony w leże o wymiarach 90 x 220 cm, co stanowi 20 dodatkowych centymetrów długości niż w modelu podstawowym. Wymiary całkowite łóżka to 105 x 235 cm, a maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Model został wyposażony w 4-stopniową regulację w pełni sterowaną elektrycznie i jest to najbardziej zaawansowany wariant dostępny na rynku, który zapewnia pacjentowi maksymalny komfort oraz stanowi wsparcie dla pracy opiekuna.

Niskie łóżko do rehabilitacji w warunkach domowych

Niskie łóżko rehabilitacyjne zostało wyposażone w regulację wysokości od 20 cm do 80 cm, natomiast regulowane barierki z możliwością całkowitego opuszczenia zapewniają jeszcze więcej bezpieczeństwa osobom z niepełnosprawnością. Barierki, w które jest wyposażone to niskie łóżko rehabilitacyjne, w łatwy sposób można opuścić do poziomu materaca, ułatwiając choremu samodzielne wyjście. Wypożyczalnia oferuje nie tylko łóżka ortopedyczne, ale również wózki inwalidzkie. Warszawa RENT-MED.pl to firma, która zapewnia możliwość wynajęcia różnorodnego sprzętu rehabilitacyjnego, w tym schodołazów, szyn CPM oraz elektrycznych wózków inwalidzkich. Opłatę za najem uiszcza się raz w miesiącu, a ceny są podane na stronie wypożyczalni przy wszystkich produktach.

Funkcje łóżka szpitalnego a design dopasowany do wnętrza

Wypożyczenie łóżka szpitalnego w Warszawie zwiększa komfort podopiecznego oraz ułatwia przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystkie łóżka rehabilitacyjne są mobilne dzięki wyposażeniu w praktyczne kółka z funkcją zablokowania, które umożliwiają swobodne przemieszczanie mebla w domu. Warto zwrócić uwagę także na inne zalety, które podnoszą walory użytkowe naszych łóżek, które oferujemy na wynajem.

Zalety łóżek do rehabilitacji domowej to m.in.:

 • mobilność dzięki wyposażeniu w kółka z funkcją blokowania,

 • trójkątna rączka na wysięgniku ułatwiająca leżącemu zmianę pozycji,

 • wybór modeli do niestandardowych potrzeb (szerokość, wysokość, długość),

 • design dopasowany do wyposażenia domowego wnętrza.

Funkcjonalne łóżka szpitalne są zaprojektowane tak, aby estetycznie wyglądały obok innych mebli. Drewniane fronty w kolorze jasnego buku nie kojarzą się z salą szpitalną, co korzystnie wpływa na samopoczucie i nastrój chorego. W sklepie RENT-MED.pl istnieje możliwość zakupu nowego materaca do łóżka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.