Zadzwoń i zamów: + 48 533 819 189
Schodołaz – pomoc osobie niepełnosprawnej w pokonaniu schodów
Schodołaz – pomoc osobie niepełnosprawnej w pokonaniu schodów

Schodołaz – pomoc osobie niepełnosprawnej w pokonaniu schodów

 

Schodołaz to rozwiązanie dla niepełnosprawnych, które sprawdzi się niemal w każdej sytuacji, a szczególnie w budynkach, w których nie przewidziano montażu platformy schodowej na etapie projektu architektonicznego. Administratorzy, którzy chcą zapewnić możliwość wejścia na schodach osobom na wózkach inwalidzkich mają do wyboru schodołazy kroczące i gąsienicowe. Wypożyczalnia schodołazów Warszawa zapewnia sprawdzone urządzenia renomowanych marek, uznanych dla solidne i niezawodne w branży sprzętu medycznego.

 

Jak działa schodołaz gąsienicowy?

Wypożyczalnia schodołazów z Warszawy udostępnia urządzenia, które poruszają się po schodach na gąsienicach oraz schodołazy kroczące. Mechanizm gąsienicowy ma wiele zalet, ale jest przeznaczony na niezbyt strome schody – maksymalny kąt nachylenia wynosi 35 stopni. Ich zaletą jest płynna i cicha praca. Osoba niepełnosprawna siedząca na wózku inwalidzkim podczas transportu w górę i w dół czuje się stabilnie oraz bezpiecznie. Warto podkreślić, że schodołaz nie wymaga użycia siły do obsługi, ponieważ jest napędzany silnikiem elektrycznym i zasilany akumulatorem. Tego rodzaju schodołazy zajmują niewiele miejsca, a dodatkowo zwykle istnieje możliwość ich złożenia. Jeżeli w budynku użyteczności, np. gabinecie lekarskim, fizjoterapeutycznym lub placówce handlowej, na etapie budowy nie uwzględniono korzystania z usług przez osoby niepełnosprawne na wózkach, schodołaz gąsienicowy jest znakomitym rozwiązaniem. 

 

Wynajem kroczących schodołazów – Warszawa

W wypożyczalni schodołazów w Warszawie klienci znajdą również inne modele, które nie są wyposażone w gąsienice. Zamiast tego mają mechanizm kroczący, który pokonuje po jednym stopniu w górę lub w dół. Ich praca nie jest tak płynna, jak na gąsienicach, ale są znacznie lżejsze i mają dodatkowe udogodnienia. Przede wszystkim schodołaz kroczący może pokonać bardziej strome schody o kącie nachylenia do 50 stopni. Właściciele lokali użytkowych, którzy nie mają podjazdu dla wózków inwalidzkich ani windy z platformą na schodach, mogą pomóc osobom niepełnosprawnym dostać się do wnętrza, wynajmując lub kupując specjalne urządzenie. Schodołaz w Warszawie można wynająć w wypożyczalni sprzętu medycznego w cenie 300-400 zł miesięcznie. To niewiele w porównaniu z korzyścią, jaką prawdopodobnie odniesie placówka po zwiększeniu dostępności swoich usług dla osób niepełnosprawnych. 

 

Funkcjonalne i niezawodne niemieckie schodołazy marki Alber

Klienci, którzy szukają funkcjonalnego i niezawodnego urządzenia, które pomoże pokonać barierę schodów osobie niepełnosprawnej z pewnością zainteresują się schodołazem kroczącym wyposażonym w krzesełko niemieckiej firmy Alber. To uniwersalne urządzenie samobieżne nie wymaga wcześniejszego przygotowania schodów. Sprzęt działa na każdego rodzaju schodach i jest przeznaczony do transportowania inwalidy na specjalnym krzesełku wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, podłokietniki i podnóżek. Schodołaz poradzi sobie na schodach prostych i kręconych przy wysokości stopni od 11 do 20 cm oraz minimalnej szerokość schodów wynoszącej 60 cm. Samo urządzenie waży niespełna 25 kg, a maksymalne obciążenie krzesełka to 120 kg.  

 

Wynajem lub zakup schodołazów w Warszawie

Wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego w Warszawie udostępnia na wynajem m.in. wózki inwalidzkie, sprzęt ortopedyczny i schodołazy. Istnieje również możliwość zakupienia schodołazów w sklepie, który działa przy wypożyczalni. Warto wziąć pod uwagę model kroczący Alber wyposażony w krzesełko, ponieważ jest wyjątkowo funkcjonalny i lekki, a dodatkowo sprawdzi się na schodach wykonanych z dowolnego materiału. Jego wymagania techniczne sprawiają, że pasuje do większości schodów:

  •       schody proste, kręcone oraz wąskie,
  •       minimalna szerokość schodów: 60 cm,
  •       wymiar stopni: głębokość od 11 do 20 cm,
  •       kąt nachylenia schodów: do 50 stopni. 

 

Schodołaz z wózkiem inwalidzkim

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Warszawa proponuje zróżnicowane modele schodołazów, które można dobrać do specyficznych potrzeb użytkowników i architektury budynku. Schodołaz kroczący z wózkiem inwalidzkim to urządzenie 2w1. Wózek po wypięciu ze schodołaza ma wszystkie cechy standardowego sprzętu do przewożenia pacjentów. Wózek może być używany jak każdy inny model, a dzięki temu osoba niepełnosprawna nie musi przesiadać się na inny sprzęt. Schodołaz obsługiwany jest wraz z wózkiem inwalidzkim i został wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Urządzenie można w prosty sposób rozmontować na 2 części w celu łatwiejszego transportu. 

Sprzęt medyczny z certyfikatem zgodności CE

Każdy schodołaz kroczący, który jest przeznaczony do wypożyczenia, posiada certyfikat zgodności CE. Schodołaz kroczący z wózkiem inwalidzkim to wygodne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu budynkach użyteczności, w których nie ma windy przy schodach. Urządzenie jest funkcjonalne i trwałe, a jego specyfikacja techniczna pozwala na uniwersalne wykorzystanie:

  •       zasięg: do 300 schodów przy w pełni naładowanym akumulatorze,
  •       udźwig: 120 kg,
  •       waga samego urządzenia: 24,5 kg,
  •       napęd: silnik elektryczny 176 W.

 

Wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego z Warszawy

Schodołaz z płozami to kolejny model, który oferuje wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego w Warszawie. Urządzenie obsługuje różne rodzaje wózków inwalidzkich. Wariant Liftkar PT-UNI pozwala osobie niepełnosprawnej na pokonanie schodów w obie strony bez konieczności schodzenia z własnego wózka inwalidzkiego. Wystarczy najechać wózkiem (tyłem) na urządzenie i dopasować zagłówek oraz wpiąć oparcie, a mechanizm kroczący pokona stopnie.

Wypożyczalnia dostarcza zamówiony sprzęt w obrębie Warszawy, a poza schodołazami istnieje możliwość wynajęcia wózka inwalidzkiego i chodzika, a także innych urządzeń. Pracownicy zademonstrują, jak bezpiecznie zamontować wózek i przewozić osobę niepełnosprawną w górę schodów, a następnie zwieźć na dół. Dzięki instruktażowi opiekun, który będzie pomagał niepełnosprawnemu, nauczy się obsługiwać urządzenie w praktyce. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.