Zadzwoń i zamów: + 48 533 819 189
Szyna CPM – rehabilitacja po operacji w obrębie stawu
Szyna CPM – rehabilitacja po operacji w obrębie stawu

Szyna CPM – rehabilitacja po operacji w obrębie stawu

 

Po operacji stawu biodrowego lub kolana wielu pacjentów decyduje się na wynajem sprzętu rehabilitacyjnego. Warszawa to miasto, gdzie można bez problemu wypożyczyć szynę CPM, która skraca czas rehabilitacji i pomaga wrócić do pełnej sprawności po zabiegu. Sprzęt jest dostępny bez oczekiwania, a pacjenci zostają przeszkoleni, jak prawidłowo powinna być używana szyna CPM w domu.

Szyna CPM – jak działa?

Szyna CPM swoją nazwę wzięła od skrótu angielskiego terminu continuous passive motion, który tłumaczy się jako idea ciągłego ruchu biernego. Pacjentów może zainteresować, jak działa szyna CPM i czy rzeczywiście skraca czas rehabilitacji po operacji kolana lub stawu biodrowego. Koncepcja szyny jako sprzętu do samodzielnej rehabilitacji w domu została opracowana przez chirurga Roberta B. Saltera z Kanady. Pierwsze tego rodzaju urządzenie powstało w latach 70. ubiegłego wieku. Szyna do rehabilitacji kolana wykorzystuje ciągły ruch bierny. Dzięki regulacji prędkości ruchu, kąta zgięcia i wyprostu oraz przerw między poszczególnymi ruchami, pacjent po operacji utrwala prawidłowe ruchy anatomiczne. Szyna ortopedyczna jest sprawdzonym urządzeniem, które już od lat wykorzystuje się w rehabilitacji stawu kolanowego. Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa oferuje wysokiej jakości model ARTROMOT K1, który skraca czas rehabilitacji.

Rehabilitacja w warunkach domowych

Sprzęt rehabilitacyjny, który udostępnia wypożyczalnia z Warszawy, w pełni pozwala na profesjonalne przeprowadzanie regularnych ćwiczeń w warunkach domowych. Szyna CPM do rehabilitacji stawu kolanowego i biodrowego ARTROMOT jest motoryczną szyną rozruchową do pooperacyjnej długotrwałej mobilizacji stawu kolanowego i biodrowego. Dzięki zastosowaniu szyny w łatwy sposób samodzielnie w swoim mieszkaniu możemy prowadzić terapię ciągłym ruchem biernym. Szyna tego typu może być używana również przez pacjentów z niedowładami, porażeniami i udarami do zachowania naturalnej ruchomości w stawach i wsparcia przebiegu całego procesu rehabilitacji. Terapia ciągłym ruchem biernym polega na wymuszenia ruchu w stawie bez użycia siły mięśniowej pacjenta. Warto wziąć pod uwagę również to, że wprawienie kończyny w ruch sprawia, że zwiększa się krążenie krwi w obrębie danego stawu, a to z kolei znacznie przyśpiesza proces gojenia i regeneracji tkanek.

Wypożyczalnia szyn CPM Warszawa 

W wypożyczalni sprzętu medycznego w Warszawie istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnego sprzętu do rehabilitacji w domu. W szerokiej ofercie znajdują się specjalistyczne szyny CPM, wózki inwalidzkie i schodołazy, a także mniejsze sprzęty, takie jak balkoniki i chodziki. Firma specjalizuje się w wypożyczaniu 4-funkcyjnych elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, a w ofercie znajdziemy modele elektryczne znanej i cenionej niemieckiej marki BURMEIER. Do wypożyczenia sprzętu potrzebne jest minimum formalności. Od klientów wymaga się jedynie dokumentu tożsamości, na podstawie którego zawierana jest umowa. Nie ma konieczności przyjeżdżania osobiście do wypożyczalni, aby podpisać umowę, ponieważ firma dowozi sprzęt do klientów na terenie Warszawy (obszar świadczenia usług to Warszawa i okolice), zapewniając jednocześnie wniesienie, montaż i instruktaż obsługi. Wszystkie urządzenia przed wypożyczeniem przechodzą staranną kontrolę pod względem bezpieczeństwa i higieny, a dodatkowym atutem jest fakt, że wynajem sprzętu nie wiąże się z koniecznością wpłacenia kaucji.

Kto skorzysta z rehabilitacji szyną CPM?

ARTROMOT K1 z wypożyczalni w Warszawie najczęściej wykorzystuje się do rehabilitacji po operacji stawu biodrowego i stawu kolanowego szczególnie po zabiegach artroskopowych. Zakup lub wynajem szyny za każdym razem powinien zostać wcześniej skonsultowany z lekarzem prowadzącym. Istnieje możliwość wypożyczenia szyny po takich zabiegach, jak:

  • skręcenie i inne kontuzje w obrębie stawów kończyn dolnych,
  • operacje plastyczne na mięśniach,
  • operacje rekonstrukcyjne np. po chorobie nowotworowej w obrębie stawu,
  • osteotomie korekcyjne,
  • operacje na chrząstce stawowej,
  • inne zabiegi obejmujące staw kolanowy i biodrowy. 

Szyna CPM o uniwersalnym zastosowaniu

Szyny ARTROMOT CPM K1 z warszawskiej wypożyczalni to nowoczesne urządzenia, które dają szerokie możliwości przyspieszenia rehabilitacji już na wczesnym etapie po operacji i mogą być stosowane przez każdego. Uniwersalne zastosowanie jest możliwe dzięki regulacji prędkości ruchu, kąta zgięcia i wyprostu oraz przerw między ruchami. Funkcjonalność urządzenia zwiększa także możliwość stosowania zarówno na lewej, jak i na prawej kończynie dolnej. Parametry szyny sprawiają, że można ją indywidualnie dopasować do potrzeb osoby wymagającej zgodnie z zaleceniami lekarza rehabilitacji. Najważniejsze cechy urządzenia to:

  • regulacja kąta zgięcia i wyprostu od -10 do 120 stopni,
  • regulacja prędkości ruchu,
  • przerwy między ruchami,
  • automatyczna blokada ruchu.

Bezpieczeństwo użytkownika podczas rehabilitacji ruchowej

Pacjentom zaleca się korzystanie z szyny CPM już we wczesnej rehabilitacji stawu kolanowego lub biodrowego. Po otrzymaniu wytycznych od lekarza pacjent powinien niezwłocznie zaopatrzyć się w profesjonalny przyrząd do ćwiczeń w domu. Rehabilitacja, której celem jest usprawnienie uszkodzonego stawu, wymaga wprowadzenia terapii ruchem. W przypadku samodzielnego podejmowania terapii niezwykle ważne jest korzystanie z w pełni sprawnego i bezpiecznego sprzętu. Wysokiej klasy urządzenia gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale również skuteczność. Leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty, jeżeli zastosowany zostanie odpowiedni sprzęt, taki jak szyna CPM. Specjaliści z wypożyczalni w Warszawie mają duże doświadczenie w oferowaniu najwyższej jakości szyny ARTROMOT CPM K1 na wynajem. Pacjenci, którzy korzystali z usług wypożyczalni, wiedzą, że regularnie użytkowanie sprzętu ortopedycznego pozwala uzyskać prawidłowy zakres ruchu, zmniejszyć ból i zredukować obrzęk w warunkach domowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.