Zadzwoń i zamów: + 48 533 819 189
Wózek inwalidzki – jak wybrać odpowiedni model?
Wózek inwalidzki – jak wybrać odpowiedni model?

Wózek inwalidzki – jak wybrać odpowiedni model?

 

 

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego w Warszawie to prosta procedura bez zbędnych formalności. Pacjenci mają do dyspozycji wózki z najwyższej półki sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego na rynku marki SUNRISE MEDICAL, MEYRA, DIETZ i B&B. Wypożyczalnia wózków inwalidzkich (Warszawa i okolice) oferuje również modele elektryczne, zasilane przez akumulator, które są droższe od konwencjonalnych. Za wynajem sprzętu naliczana jest opłata miesięczna. Jak dobrać rodzaj wózka do potrzeb użytkownika? 

Wózek inwalidzki z szerokim siedziskiem

Wózek inwalidzki z wypożyczalni w Warszawie można w pełni dopasować do swoich potrzeb. Istnieje możliwość wybrania standardowego modelu dla dorosłych z szerokością siedziska w zakresie od 40 do 50 cm, a także superszerokiego wózka dla osoby niepełnosprawnej. Siedzisko w tego rodzaju wózku ma szerokość od 52 do 70 cm. Ponadto wypożyczalnia dysponuje mniejszymi wózkami dopasowanymi do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością, a także modelami, które umożliwiają wyprost lewej lub prawej nogi. Zróżnicowane potrzeby klientów przy wyborze wózków inwalidzkich od standardowych do nietypowych będą więc w pełni zaspokojone, a pracownicy wypożyczalni zadbają o najwyższy poziom obsługi. 

Na jakie cechy wózków inwalidzkich zwrócić uwagę?

Każdy wózek inwalidzki na wynajem z warszawskiej wypożyczalni ma szereg walorów. Zalety dotyczą zarówno solidnej konstrukcji, jak i mobilności. Dla pacjentów niepełnosprawnych, którzy często poruszają się samochodem, duże znaczenie mają modele wózków inwalidzkich, wyposażone w szybkozłącza do wypięcia kół. Dzięki nim w łatwy sposób można zdjąć koła i wygodnie przewieźć wózek w bagażniku auta osobowego. Podobną funkcję spełniają inne elementy, np. podnóżki, które można zdemontować do transportu. Oto najważniejsze udogodnienia stosowane w wózkach inwalidzkich, które ułatwiają mobilność:

  •  proste do wypięcia koła na szybkozłączach,  
  • uchylne i demontowalne podnóżki,
  • składane podłokietniki,
  • konstrukcja wózka dopasowana do szybkiego składania i rozkładania. 

 

Regulowany podnóżek i inne przydatne funkcje

Wynajem odpowiedniego wózka inwalidzkiego w warszawskiej wypożyczalni powinien w pełni satysfakcjonować każdego użytkownika. Dobrze dobrany model zapewni wygodę, większą mobilność i bezpieczeństwo. Wózki inwalidzkie, które zostały wyposażone w regulację długości podnóżka oraz rozstaw podłokietników można dostosować do indywidualnych potrzeb. Poziom bezpieczeństwa podnoszą wydajne hamulce zamontowane przy dużych kołach, które zapewniają blokadę kół i zapobiegają ewentualnym upadkom. Na takim wózku każdy użytkownik poczuje się nie tylko wygodnie, ale również bezpiecznie będzie poruszał się w obranym kierunku. 

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym

Wózki inwalidzkie elektryczne przysługują dzieciom do 18. roku życia oraz osobom dorosłym, które cierpią na schorzenia o podłożu neurologicznym, takie jak porażenia czy niedowłady. NFZ ustala wysokość limitu na dofinansowanie wózka inwalidzkiego tego typu dla chorych. Obecnie coraz częściej seniorzy i osoby niepełnosprawne poszukują rozwiązań, które zapewniają niezależność i więcej mobilności mimo ograniczeń związanych z wiekiem i przebytymi chorobami. Wózki elektryczne wydatnie podnoszą poziom samodzielności, gwarantując przy tym komfort i bezpieczne przemieszczanie się po zróżnicowanym terenie. Model z napędem elektrycznym pozwala na pokonywanie dystansu bez angażowania osób trzecich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bardziej wymagających klientów, wypożyczalnia rehabilitacyjna oferuje funkcjonalne, elektryczne wózki inwalidzkie. Wypożyczalnia Warszawa ul. Baletowa to adres, który warto zapamiętać! 

 

Zakup czy wynajem – która opcja bardziej się opłaca?

Niska cena wynajmu wózków inwalidzkich skłania do wyboru opcji wypożyczenia. Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie istnieje możliwość użytkowania dobranego do potrzeb wózka, wyposażonego w wiele udogodnień. W przypadku modeli elektrycznych miesięczny koszt jest wyższy, a pacjenci otrzymują w pełni sprawny sprzęt wysokiej klasy zasilany wydajnym akumulatorem. Wózki rehabilitacyjne, które są potrzebne na krótki okres np. do poruszania się po kontuzji nogi bądź na czas rekonwalescencji po operacji, na pewno warto wypożyczyć i rozwiązać umowę najmu po kilku miesiącach. To ekonomiczne rozwiązanie, które nie nadwyręża budżetu jak zakup nowego wózka inwalidzkiego. Wózki rehabilitacyjne zapewniające mobilność osobom z długotrwałą niepełnosprawnością ruchową, a także seniorom o ograniczonych możliwościach ruchowych można zakupić w bardzo korzystnych cenach w sklepie, który znajduje się przy wypożyczalni. Używany sprzęt jest profesjonalnie serwisowany i w pełni sprawny. 

Jak skorzystać z usług wypożyczalni i wynająć wózek inwalidzki?

Wypożyczalnia dostarczy wózek inwalidzki na terenie Warszawy i przylegających miejscowości we własnym zakresie. Jeśli zachodzi taka potrzeba, urządzenia są wnoszone do domu klienta i montowane przez obsługę we wskazanym miejscu. Pracownicy demonstrują, jak należy korzystać ze sprzętu, regulować wysokość, składać i rozkładać wózek inwalidzki do podróży samochodem oraz ładować akumulator w przypadku elektrycznych wózków. Procedura zawarcia umowy najmu na korzystanie ze sprzętu do rehabilitacji jest maksymalnie uproszczona, a klient nie musi wpłacać kaucji za wynajem. Do podpisania umowy wystarczy dowód osobisty. Jeśli chodzi o koszty - opłata miesięczna za wypożyczenie została umieszczona przy każdym artykule na stronie.

Wózek rehabilitacyjnego dopasowany do potrzeb 

Wózki inwalidzkie w Warszawie są dostępne w wielu wariantach i rozmiarach. Warto skontaktować się bezpośrednio, przekazać swoje oczekiwania i zapytać o modele, które są aktualnie na stanie. W razie pytań bądź wątpliwości prosimy skontaktować się z obsługą telefonicznie. Numer na infolinię, a także pozostałe dane kontaktowe klienci również znajdą na stronie wypożyczalni Rent-Med

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.